Chmielowy

Zależność między zdrowiem, a spożywaniem piwa

O piwie można usłyszeć wiele teorii, niektóre jest łatwo przyjąć, a inne wydają się być absurdalne. Część z nich dotyczy wpływu na zdrowie. 

Czy piwo to rzeczywiście same puste kalorie? Niestety zwykły trunek alkoholowy dostarcza do organizmu mnóstwo kalorii i znikomą ilość wartości odżywczych. Przy okazji wypłukuje je także z ciała. Teoria piwnego brzucha także ma swoje podstawy. Jeżeli ktoś przyjrzałby się diecie osób spożywających regularnie piwo okazałoby się, że dominują tam kaloryczne i niezbyt zdrowe posiłki. Właśnie one powodują przyrost wagi, ponieważ spożywa się więcej kalorii niż organizm potrzebuje.

Jednak picie piwa ma także swoje pozytywne strony. Potwierdzonym faktem jest, że pozwala zmniejszyć prawdopodobieństwo powstania kamieni nerkowych i żółciowych, a te drobne są wydalane razem z trunkiem. Innym pozytywny wpływ na organizm to obniżenie ciśnienia. Naukowcy przeprowadzili badania, które dowiodły, że jedno piwo dziennie pozwala na zmniejszenie ryzyka wystąpienia zawału serca i wylewu.

Wszyscy doskonale wiemy, że złoty trunek negatywnie wpływa na szybkość reakcji i nie należy po jego spożyciu prowadzić pojazdów. Postanowiono sprawdzić inne umiejętności po wypiciu piwa. Wykonano eksperyment testujący kreatywność mężczyzn. Część grupy, która była trzeźwa wykazywała mniejsze zdolności kreatywne. 40% badanych, którzy spożyli alkohol lepiej radzili sobie z zadaniami.

Piwo ma także pozytywny wpływ na libido u mężczyzn. Powoduje ono rozszerzenie naczyń krwionośnych w całym ciele. Zawiera również antyoksydanty redukujące potencję. Jednak należy spożywać je w nie za dużej ilości, ponieważ z drugiej strony może spowodować senność.

Umiarkowane spożywanie piwa (kobiety - max. 250ml, mężczyźni - max. 500ml na dzień) nikomu nie zaszkodzi. Może nawet poprawić kondycję zdrowotną.

Podobne artykuły

Piwo Łomża Wyborowe
Piwo Łomża Wyborowe to bardzo tradycyjny chmielowy smak, który z pewnością przypadnie do gustu...
Ciekawostki o piwie
Piwo ma bardzo długą historię. Początkowo można go było pic tylko na miejscu w karczmach....
Śląskie Mocne dla smakoszy
Śląskie Mocne to wspaniały smak piwa, który posmakuje nawet tym najbardziej wyszukanym...
Piwo korzystne dla zdrowia
Piwo pite w odpowiednich ilościach ma korzystny wpływ dla zdrowia. Z wielu tych prozdrowotnych...
Piwo wcale nie jest z chmielu
Większość osób zapytanych o skład piwa zapewne wymieniłoby chmiel. Jednak wcale nie musi on w...
Rodzaje piwa
Gatunków piwa na całym świecie jest ponad 130. Ich procesy warzenia różnią się między sobą,...