Chmielowy

Piwo korzystne dla zdrowia

Piwo pite w odpowiednich ilościach ma korzystny wpływ dla zdrowia. Z wielu tych prozdrowotnych właściwościach piwa często nie zdajemy sobie sprawy, a jednak jest ich kilka.
Piwo pite w stosownych, nie przesadnych ilościach może mieć korzystny wpływ na zdrowie. Napój ten na przykład zapobiega chorobom układu sercowo-naczyniowego. Jak dowiedli włoscy badacze picie piwa co jakiś czas w ilościach umiarkowanych, obniża ryzyko wystąpienia chorób serca o około 42 proc. Ponadto wypicie jednego czy dwóch piw znacząco podnosi kreatywność. Co prawda wiadomo, że samo piwo nie uczyni z nikogo geniusza, jednak może wspomóc pracę twórczą. Picie co jakiś czas niewielkich ilości piwa znacząco zmniejsza również podatność na cukrzycę typu drugiego. Piwo obniża również ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych. Ma też korzystny wpływ na ogólną poprawę pracy nerek.
Wiele się mówi o tym, że alkohol, a w tym właśnie piwo, bardzo szkodzi zdrowiu. To prawda, picie w nadmiernych ilościach zawsze będzie szkodliwe. Warto jednak też mówić o tym, jakie korzyści dla ludzkiego organizmu ma umiarkowane spożywanie alkoholu. Jest ich bowiem jak widać wiele. Najczęściej za przykład takiego dobrego dla zdrowia alkoholu podaje się wino, jednak piwo jak najbardziej może mieć również wpływ na poprawę zdrowia w kilku aspektach.

Podobne artykuły

Piwo Łomża Wyborowe
Piwo Łomża Wyborowe to bardzo tradycyjny chmielowy smak, który z pewnością przypadnie do gustu...
Ciekawostki o piwie
Piwo ma bardzo długą historię. Początkowo można go było pic tylko na miejscu w karczmach....
Śląskie Mocne dla smakoszy
Śląskie Mocne to wspaniały smak piwa, który posmakuje nawet tym najbardziej wyszukanym...
Piwo wcale nie jest z chmielu
Większość osób zapytanych o skład piwa zapewne wymieniłoby chmiel. Jednak wcale nie musi on w...
Rodzaje piwa
Gatunków piwa na całym świecie jest ponad 130. Ich procesy warzenia różnią się między sobą,...
Kaloryczność piwa
Zamiłowani piwosze i nie tylko, dobrze znają powiedzenie „brzuch piwny". Nie bierze...